آنچه باید درباره سئو وردپرس بدانید! - روش صحیح سئو وردپرس1

آنچه باید درباره سئو وردپرس بدانید!

آنچه باید درباره سئو وردپرس بدانید!

آنچه باید درباره سئو وردپرس بدانید!

آنچه باید درباره سئو وردپرس بدانید!

آنچه باید درباره سئو وردپرس بدانید! – وردپرس زمانی ناآشنا بود ولی با گستر علم و فناوری امروزه به یک کسب و کار پررونق بدل شده و نیمی از وبسایتهای جهان با این سیستم مدیریت محتوای پر قدرت ساخته شده اند. وجود افزونه ها و پوسته های انعطافپذیر و توسعه دهنگان متعدد در سراسر جهان این سیستم وبساز را از دیگر سیستم ها محبوب تر ساخته است.حال این سوال پیش میاد که چطوری میشه .در ساخت یک سایت تجاری و بهینه سازی آن با استفاده از تکنولوژی وردپرس موفق بود. در ادامه این مقاله به تمامی جهات این مبحث میپردازیم.

فهرست مطالب

  • 1. وردپرس یک راه حل خودکار سئو نیست
  • 2. تم شما به طور خودکار سئو دوستانه نیست
  • 3. پلاگین سئو سایتی بهینه سازی نمی کند
  • 4. این به شما بستگی دارد که سئوی خود را بهینه کنید.

وردپرس چیست؟

وردپرس یکی از پرکاربردترین CMS ها در جهان است. از اوایل سال 2014، وردپرس بیش از 74 میلیون وب سایت را در این پلتفرم گزارش کرده است. نزدیک به نیمی از 100 وبلاگ برتر Technorati وبلاگ های وردپرسی هستند.

دنیای وردپرس خارق العاده است

جالب است بدانید!در مدت زمانی که برای خواندن پاراگراف بالا صرف شد، 60 پست جدید وردپرس منتشر شد.نیازی به تکرار نیست که وردپرس فعالیت های تجاری زیادی را ایجاد کرده.بسیاری بر این باورند که استفاده از وردپرس به طور خودکار خروجی سئوی خوبی را به همراه خواهد داشت. همانطور که این باور وجود دارد و تقریبا جهانی شده که وردپرس میتواند برای یک کسب و کار همه چیز باشد،و تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک سایت وردپرس راه اندازی کنید و سئوی شما از خودش مراقبت خواهد کرد.

وردپرس آسان است یا سخت

البته همه چیزهای خوب به همین راحتی هم نیست که در مقالات عنوان می شود اگر در آستانه راه‌اندازی یک سایت جدید وردپرس هستید، در این سایت راهنمای سئوی وردپرس است که باید قبل از راه‌اندازی سایت به آن توجه کنید. هدف من در این مقاله ارائه چندین استراتژی فراگیر و مهم(به جای روش فنی) است که پتانسیل جستجوی شما را بهبود می بخشد.” و میتواند وردپرس را نظیر سایتای مطرح مثل آمازون پردرآمد و معروف کند.

1. وردپرس یک راه حل خودکار سئو نیست

باید این واقعیت را تکرار کنم که وردپرس یک گلوله نقره ای SEO یا پلتفرم آماده سئو شده نیست. ارزش وردپرس برای سئو این است که ساده و شهودی است. این پلتفرم نیازی به کدنویسی زیاد و سفارشی‌سازی دشوار ندارد. به این ترتیب،  راه اندازی آن با عملکرد بهینه شده جستجوی موتورهای جستجو عالی و آسان است.یکی دیگر از مزایای وردپرس زیبایی فنی آن است. بدیهی است که شگفتی‌های فنی وردپرس به اندازه پوسته ای است که استفاده می‌کنید. به طور کلی، با این حال، اکثر پوسته ها از ساختار فنی مناسبی برخوردارند، و در هزاره جدید برای همه دستگاه ها وسیستم های عامل قابل درک و مشاهده هستند.

سئو و قابلیت سرعت دهی به وردپرس

همانطور که گفته شد، وردپرس به طور خودکار سئو را برای شما انجام نمی دهد. در اینجا چند نمونه هستند.خارج از سئوی کلی، وردپرس پتانسیل کندی دارد. زمان بارگذاری یک عامل جستجوی بسیار مهم است. از آنجایی که وردپرس به طور خودکار کش ارائه نمی دهد، کاربران باید قابلیت ذخیره سازی خود را نصب کنند. افزونه‌هایی مانند کش WpSuperWP Rocket Litespeed cache – W3 total cacheو کش کلی W3 امکان بارگذاری سریع‌تر سایت را فراهم می‌کنند.

 

بهینه سازی لینک صفحات وردپرس

تنظیمات پیوند دائمی وردپرس بهینه نشده است. شما باید پیوندهای ثابت خود را تغییر دهید تا آنها را جستجو کنید. پیوند دائمی پیش فرض (http://example.com/?p=N) راه حلی نیست. شما باید پیوندهای دائمی خود را با چیزی که برای انسان قابل خواندن و در نتیجه جستجوی دوستانه تر است تنظیم کنید. به عنوان مثال: (http://example.com/postname) که طبق معمول از بخش تنظیمات » پیوندهای یکتا » تنظیمات عمومی » و انتخاب گزینه  نام نوشته و در نهایت ذخیره تنظیمات.

 

سایتهایی که عمر بیشتری دارند به راحتی تغییر آدرس ندهید

هشدار: اگر یک کاربر موجود وردپرس هستید، نباید به سادگی پیوندهای دائمی خود را تغییر دهید. این کار همه URL های موجود شما را تغییر می دهد و در نتیجه باعث ایجاد 404 می شود. زمانی که یک کاربر تصمیم گرفت پیوندهای دائمی موجود را “بهینه سازی” کند، در اینجا چه اتفاقی افتاد:اگر افزونه سئوی خوبی در سایت نصب نکرده باشید همه کاربران قبلی و حتی نتایج جستوی قبلی در گوگل را از دست خواهید داد.افزونه های به طور اتوماتیمک تغیرمسیرها را اعمال می کند و شما از مشکل خلاص میشوید.

لینکهای داخلی را در پنجره جدید باز نکنید

به طور پیش فرض، وردپرس پیوندهای خارجی را با باز کردن آنها در همان پنجره ایجاد می کند. اگر کاربر پیوندی را در صفحه شما باز کند، از صفحه شما خارج شده و وارد صفحه یا وب سایت جدید می شود. به عبارت دیگر، ممکن است به تازگی یک خواننده، کاربر یا مشتری را از دست داده باشید.

 

ایجاد سایت مپ

وردپرس به طور خودکار نقشه سایت XML ایجاد نمی کند. ایجاد نقشه سایت بخشی جدایی ناپذیر از بهینه سازی برای جستجو است.و امروزه با بروزرسانی افزونه ها و هسته اصلی وردپرس همه این کارها را افزونه هایی نظیر RankMath انجام میدهد. و نقشه ای استاندارد برای صفحات شما ایجاد می کند.به طور خلاصه، وردپرس باعث ایجاد سئوی شما نمی شود. بنابراین، چه چیزی باعث می شود سئوی شما اتفاق بیفتدیا اینکه افت کند؟ موضوع مهم شما باید این مورد باشد؟خیر. ادامه مطلب

2. تم شما به طور خودکار سئو استاندارد و مطمعنی ندارد

یکی از بهترین موارد مهم در وردپرس، تنوع بسیار زیاد تم ها برای انتخاب ،نصب و یا طراحی است. در عرض چند دقیقه، می توانید وب سایت خود را خیره کننده جلوه دهید. تمام چیزی که لازم است یک موضوع است. و یکی از بهترین قسمت ها؟ بسیاری از تم ها رایگان هستند.اینها فقط برای وردپرس اتفاق میفتد . برای دیگر پلتفرمهای برای همین گامهایی که گفته شد باید هزینه های بالایی پرداخت کرد.

 

قالب سئو شده وردپرس؟

اما قالب وردپرس سئو دارد یا اینکه بهینه می شود؟ بسیاری از تم ها ادعا می کنند که “در موتورهای جستجو بهینه شده اند”. این ادعا نادرست است. تنها راه برای بهینه سازی کامل یک وب سایت، ایجاد محتوای با کیفیت بالا برای کاربران هدف شما است.و یا استفاده از کدهای اتصال مربوط به موتورهای جستجو.فقط به این دلیل که یک شرکت ارائه پوسته جستجو بهینه شده است به این معنی نیست که دیگر برای سئو لازم به هیچ فعالیتی نیست.شاید منظور این ادعا کد نویسی استاندارد باشد و شایدعدم نیاز به افزونه هایی که باعث افت سرعت می شوند وگر نه قالب سئو ساز نیست.

آنچه باید درباره سئو وردپرس بدانید!

انتخاب قالب خوب وردپرس

 همانطور که در پاراگرف اول ذکر شد، سرعت یک عامل مهم برای موفقیت جستجو است. روی یافتن یک موضوع با بارگیری سریع تمرکز کنید.کد ،سبک، وزن، یکی دیگر از نشانه های یک تم تازه کار بشمار میرود، کد ها متورم و تودرتو هستند. اشتباهات کدنویسی یا برنامه نویسی اضافی می تواند سرعت سایت را کند کرده و قابلیت های سئو آن را کاهش دهد. یک موضوع قابل اعتماد با کد ساده پیدا کنید، حتی اگر مجبور باشید برای چنین تمی هزینه کنید.

HTML5.

اکثر تم های جدید در HTML5 توسعه یافته اند که برای SEO بهترین است. برخی از تم ها دارای چندین تگ H1 در یک صفحه هستند که من توصیه نمی کنم.بهتر است حداقل یک h1 و یک h2 و بیشمار عنوان متن با اندازه های مختلف ساخته شود.در این راستا HTML5 پاسخگویی منحصربفردی با الگوریتم موبایل و گوگل دارد، ضروری است که سایت شما برای موبایل بهینه باشد. یک تم خوب دارای قابلیت‌های واکنش‌گرای داخلی خواهد بود.

آنچه باید درباره سئو وردپرس بدانید!

عملکرد بهتر سئو در وردپرس

نشانه گذاری طرحواره. با توجه به اهمیت روزافزون داده های Schema.org، بهتر است از موضوعی استفاده کنید که از ورودی طرحواره پشتیبانی می کند. بسیاری از کارشناسان وردپرس و متخصصان سئو، چارچوب Genesis StudioPress را ترجیح می دهند زیرا دارای عملکرد و عملکرد بهینه سئو است.

آنچه باید درباره سئو وردپرس بدانید!

با نصب افزونه سئو کار تمام است؟

در مورد افزونه های سئو اتوماتیک چطور؟ باید بگوییم خیر چرا که نه؟ زیرا یک افزونه فقط به شما امکان سئو را می دهد. سئوی سایت را برای شما بهینه نمی کند. فقط به این دلیل که از یک افزونه SEO استفاده می کنید به این معنی نیست که سایت شما بهینه می شود.

 

در آینده نزدیک عنوان آموزشی صفرتاصد آموزش سئو وردپرس را در همین سامانه ارائه خواهیم کرد.

5/5 - (9 امتیاز)

دیدگاه (1)

دیدگاه خود را بنویسید